top of page
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

Zostań wolontariuszką

Zapraszamy cię do dołączenia do Fundacji Wsparcie na Starcie, która jest stworzona właśnie dla takich osób jak ty!

 

Naszym celem jest budowanie zdrowych nawyków dotyczących dbania o piersi wśród dziewcząt. Na co dzień w spełnianiu tej misji pomagają nam lokalnie zaangażowane profesjonalne brafitterki, merytorycznie przygotowane do przeprowadzania biustopozytywnych pogadanek z dziewczętami na temat profilaktyki raka piersi i doboru dobrze dopasowanego biustonosza.

K.R_edited.jpg

Zaangażuj się

Włącz się w nasze działania i zostań wolontariuszką

Zapraszamy cię do zrobienia czegoś epickiego! Zostań wolontariuszką Wsparcie na Starcie. Bez wolontariuszy nie jesteśmy w stanie dotrzeć do tysięcy dziewcząt, dlatego zachęcamy cię, by pomóc nam w szerzeniu naszej misji. Wolontariuszki pomagają nam przekazywać ważne przesłania dotyczące dbania o piersi, dzielą się naszą pozytywną energią i zaangażowaniem w ratowanie życia.

 

Czy wolontariat to coś dla mnie?

 

Potrzebujemy Cię jeśli pasjonujesz się pomaganiem i podnoszeniem pewności siebie wśród dziewcząt i młodych kobiet! Poszukujemy przyjaznych, komunikatywnych osób, które rozumieją nasze przesłanie i są chętne, by je propagować. Zostanie wolontariuszką fundacji Wsparcie na Starcie to naprawdę fajny sposób na działalność charytatywną, ale także praca, która wymaga wysokiego poziomu zaangażowania.

 

Umiejętności, których poszukujemy w wolontariuszkach:

  • łatwość komunikowania się i obcowania z nieznajomymi,

  • proaktywność i pozytywne podejście do życia w myśl zasady „Nie ma rzeczy niemożliwych!”,

  • pracowitość,

  • odpowiedzialność,

  • konsekwencja.

Misja "Wsparcie na Starcie"

Misją fundacji jest budowanie w dziewczętach pełnej świadomości tego, co mogą zrobić, by ich piersi były zdrowe. Ten cel realizowany jest poprzez organizowanie w szkołach spotkań i edukowanie dziewcząt w temacie profilaktyki raka piersi i brafittingu. Fundacja mówi o poważnych przesłaniach w przystępny sposób, oswajając temat i umożliwiając dziewczętom rozpoczęcie zdrowych nawyków na całe życie.

Profilaktyka raka piersi

K.R_edited.jpg

Rak piersi występuje rzadziej u nastolatek niż u kobiet dojrzałych. Jednak większość działań, które podejmuje się w Polsce odnośnie edukacji w temacie profilaktyki raka piersi jest kierowana do dorosłych kobiet. Nasza Fundacja wierzy, że rozmowa na temat piersi powinna być przeprowadzona o wiele szybciej, aby dziewczęta poznały swoje piersi, ukształtowanie ich "terenu" i zrozumiały, co wizualnie i w dotyku jest normalne dla ich biustu. Dzięki temu będą świadome własnych piersi i proaktywne w kwestii ich zdrowia, bo wykonując comiesięczne samobadanie, szybko zauważą nowe zmiany, jeśli takie się pojawią.

Brafitting

K.R_edited.jpg

Celem edukacji brafittingowej jest niełatwe we współczesnym świecie inspirowanie do świadomego budowania pewności siebie wśród dziewcząt. Fundacja chce, na przekór sztucznie kreowanemu w przestrzeni internetowej światu nierealnych standardów, motywować dziewczęta do troski o siebie poprzez promowanie zdrowej percepcji ciała. Wsparcie na Starcie przekonuje, że biust nie musi być powodem fizycznych dolegliwości, takich jak ból pleców, karku, wad postawy czy otarć lub odparzeń ani powodem problemów natury emocjonalnej, objawiających się kompleksami, niską samooceną, wycofaniem i rezygnacją z aktywności fizycznej. Świadomy wybór bielizny bywa pierwszym krokiem do wyeliminowania wszelkich niepotrzebnych u progu dorosłości fizycznych i mentalnych barier.

Na co zbieramy fundusze?

Fundacja zbiera fundusze na produkcję biustopozytywnych materiałów edukacyjnych dla dziewcząt, takich jak bezpłatnie dystrybuowane w szkołach biustopodręczniki czy utrzymanie bezpłatnej aplikacji mobilnej BIUSTOapka.  Głównym ich zadaniem jest promowanie profilaktyki raka piersi poprzez naukę samobadania oraz poznanie i zapobieganie symptomom źle dobranego biustonosza, które mogą stać się przyczyną problemów związanych ze zdrowiem fizycznym dziewcząt i wpłynąć na poczucie ich pewności siebie.

Chcę wspierać fundację – jak zacząć?

K.R_edited.jpg

JESTEM BRAFITTERKĄ I CHCĘ PROWADZIĆ BIUSTOPOGADANKI

Jeśli jesteś brafitterką i chciałabyś lokalnie budować zdrowe nawyki dbania o piersi wśród nastolatek poprzez prowadzenie w szkołach BIUSTOpogadanek, koniecznie zgłoś się do nas! 

Wesprzemy Cię szkoleniem z przeprowadzania takich spotkań, prezentacją multimedialną do wyświetlania na BIUSTOpogadankach, materiałami edukacyjnymi i promocyjnymi twoją BIUSTOpogadankę oraz wzorami listów do dyrekcji z prośbą o przeprowadzenie spotkania z nastolatkami oraz rodziców nastolatek z wyjaśnieniem na czym takie spotkanie polega. 

Bycie wolontariuszką fundacji Wsparcie na Starcie to z jednej strony wspieranie nastolatek, ale i także budowanie społecznie odpowiedzialnego wizerunku twojego sklepu brafittingowego w lokalnej społeczności.

 

NIE JESTEM BRAFITTERKĄ, ALE CHCĘ DZIAŁAĆ JAKO WOLONTARIUSZKA

 

Zdecyduj, co chcesz robić

 

Zdecyduj, jakie wydarzenie lub jaką działalność na pozyskanie funduszy dla fundacji chcesz przeprowadzić. Może to być wydarzenie w szkole, impreza w twoim domu, w zaprzyjaźnionej firmie czy kawiarni, albo gdzieś na zewnątrz, na przykład w parku.

 

Możesz też propagować przesłanie fundacji przez reprezentowanie jej na lokalnych wydarzeniach. Zgłoś się do nas, a wyposażymy cię w potrzebne materiały. Napisz do nas na email info@wsparcienastarcie.edu.pl.

 

Ustal datę i lokalizację

 

Zdecyduj, kiedy i gdzie odbędzie się twoje wydarzenie. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę pogodę i na wszelki wypadek mieć plan B. Jeśli chcesz zarezerwować miejsce, warto sprawdzić dostępność pod względem dat i godzin, wielkości pomieszczenia oraz możliwości skorzystania z toalet i parkingu. Starając się o pozyskanie miejsca, powiadom kierownictwo, że jest to impreza charytatywna i poprosisz o możliwość bezpłatnego skorzystanie z pomieszczenia. 

 

Ustaw sobie cel

 

Poinformuj wszystkich, jaką kwotę chcesz zebrać i na jaki cel zostaną wykorzystane pozyskane pieniądze.

 

Wypromuj swój event

 

Poinformuj wszystkich, kiedy i gdzie odbędzie się twoje wydarzenie. Skontaktuj się z lokalną gazetą i powiadom ją o twojej inicjatywie. Nie zapomnij powiedzieć swoim przyjaciołom, rodzinie, że zbierasz fundusze na fundację Wsparcie na Starcie. Zaktualizuj o tę informację swoje bio na Instagramie i na Facebooku, publikuj na ten temat posty oraz relacje. Potrzebujesz grafik – zgłoś się po nie do fundacji!

Pomysły na zbieranie funduszy

Porozmawiaj z dyrekcją

 

Zgłoś się do dyrekcji z pomysłem na zorganizowanie różowego dnia w szkole, podczas którego odbędzie się prelekcja na temat dbania o zdrowie piersi w wykonaniu lokalnej ekspertki brafittingu, zaangażowanej w fundację i merytorycznie gotowej do przeprowadzania takich spotkań. W przerwach zaproponuj zorganizowanie licytacji, wyzwań, loterii i sprzedaży fantów. Powiadom wszystkich, że zysk z tych działań zostanie przeznaczony dla fundacji na produkcję materiałów budujących wśród dziewcząt zdrowe nawyki dbania o piersi.

 

Zorganizuj loterię

 

Poproś przyjaciół, rodzinę lub lokalne firmy o przekazanie nagród. Podczas zorganizowanego eventu sprzedawaj losy na loterię i pamiętaj o ogłoszeniu zwycięzców. Loterie mogą zebrać spore kwoty pieniędzy i stworzyć prawdziwy szum!

 

Zorganizuj quiz

 

Zaproś wszystkich na charytatywną imprezę. Bądź quizmasterem (możesz pobrać quizy z Internetu) i zachęcić osoby do dotacji za wzięcie udziału w quizie. Poproś lokalne firmy o przekazanie nagród.

 

Zrób coś zwariowanego, a zarazem pożytecznego z włosami

 

Ustal kwotę, którą chcesz zebrać i komunikuj wszem i wobec, online i offline, że jeśli uda ci się to osiągnąć, to publicznie, na przykład podczas transmisji live lub podczas zebrania w szkole lub firmie, obetniesz włosy i przekażesz je na peruki dla chorujących na raka kobiet. Jeśli twoje włosy nie są wystarczająco długie to możesz ogłosić, że przy zebraniu określonej kwoty zafarbujesz je na różowo. A może uda ci się nakłonić do ogolenia głowy lub zafarbowania włosów dyrektora szkoły lub szefa firmy? Zdziwisz się, ile funduszy w ten sposób możesz zebrać!

 

Słodka dobroczynność

 

„Odgadnij liczbę Haribo w słoiku” – poproś wszystkich, aby zapłacili za uczestnictwo w grze, w której zwycięzca zdobędzie wszystkie słodkie misiaczki!

 

Dziewczyńskie party

 

Zorganizuj dziewczyński wieczór, zrób znajomym manicure i pomaluj paznokcie na różowo za niewielką opłatą.

 

Kto szybciej zje groszek

 

Zorganizuj konkurs, aby zobaczyć, ile groszków można zjeść wykałaczką w ciągu minuty – poproś o datek za oglądanie!

 

Ustaw zbiórkę na Facebooku

 

Może niedługo będziesz obchodzić urodziny? Jeśli chcesz wykorzystać ten powód do zbierania funduszy na fundację, to Facebook daje ci taką możliwość.

Pamiętaj o ważnych pozwoleniach

 

Jeśli planujesz zbierać datki na terenie prywatnym, takim jak na przykład centrum handlowe, musisz uzyskać zgodę kierownictwa obiektu. Jeśli chcesz zbierać na ulicy, musisz uzyskać pozwolenie od lokalnych władz na zbiórkę na obszarze, na którym chcesz działać.

Bezpieczeństwo

Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa różnią się w zależności od planowanego wydarzenia i miejsca, w którym się ono odbędzie. „Wsparcie na Starcie” nie może wziąć odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, szkody lub obrażenia wynikające z wydarzenia lub działalności związanej z pozyskiwaniem funduszy. Dlatego koniecznie upewnij się, że twój event będzie bezpieczny dla wszystkich zainteresowanych.

Skontaktuj się z nami!

Poinformuj nas o planowanym wydarzeniu, a my nagłośnimy je na naszych profilach w mediach społecznościowych i zapewnimy ci odpowiednie wsparcie. Jeśli chcesz użyć logotypu „Wsparcie na Starcie”, skontaktuj się z fundacją, aby zatwierdzić projekt.

Napisz do fundacji już dziś i włącz się w biustopozytywną edukację!

bottom of page