Fundacja Wsparcie na Starcie

Email: info@wsparcienastarcie.edu.pl

Telefon: 504 253 587

Fundacja działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (Dz. U. Nr 46, poz. 203 ze zm.)

Numer KRS: 0000789534

Bądź na bieżąco!

©2019 by Wsparcie na Starcie

O nas

Celem fundacji Wsparcie na Starcie jest budowanie w nastolatkach pełnej świadomości zdrowia własnych piersi poprzez wyrobienie zdrowych nawyków na całe życie.

Nasz cel osiągamy przez przeprowadzanie w szkołach zajęć włączających edukację z zakresu profilaktyki raka piersi i brafittingu, czyli doboru biustonosza, który ma ogromne znaczenie dla zdrowia fizycznego i mentalnego każdej kobiety.

Nasze zajęcia bazują na:

• promowaniu zdrowych nawyków i zdrowej percepcji ciała

• zachęceniu do regularnego samobadania piersi jako najbardziej skutecznej metody profilaktyki raka piersi rekomendowanej przez Centrum Onkologii

• wytłumaczeniu objawów i symptomów raka piersi

• wyjaśnieniu na czym polega brafitting i jak wpływa na zdrowie i poczucie pewności siebie

Nie prowadzimy badań ani nie świadczymy finansowego wsparcia dla osób dotkniętych rakiem piersi, dlatego każdy otrzymany grosz jest przeznaczany na nasze programy edukacyjne. Środki te pomagają szerzyć świadomość i edukować młode kobiety we wszystkich tematach związanych z piersiami.

Aktualnie zbieramy fundusze na stworzenie pierwszej polskiej aplikacji mobilnej skierowanej do nastolatek, która będzie regularnie przypominać o samobadaniu i brafittingu oraz będzie dawać pomocne informacje, jak dbać o zdrowie piersi. Zbieramy także środki na produkcję materiałów edukacyjnych, które dystrybuowane będą w szkołach wśród młodzieży.

Poznanie własnych piersi może uratować Ci życie!

Nasza misja

Promujemy zdrowie piersi wśród młodych kobiet poprzez budowanie w nich pełnej świadomości profilaktyki raka piersi i brafittingu. Mówimy o poważnych przesłaniach w lekki sposób, oswajając temat i umożliwiając nastolatkom rozpoczęcie zdrowych nawyków na całe życie.

Nasza wizja

Żyć w świecie, w którym:

• nowotwory są diagnozowane na jak najwcześniejszym etapie, w którym zabiegi są bardziej skuteczne i wyższe są szanse na przeżycie

• biust nie jest powodem bólu fizycznego ani kompleksów i niskiej samooceny

Potrzebujemy Twojego wsparcia!