top of page
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • Zdjęcie autoraFundacja Wsparcie na Starcie

Sklep ELA edukuje w Kudowie-Zdrój

Zaktualizowano: 28 kwi 2023

Wolontariuszka Ela ze sklepu "ELA" biusoedukowała w Domu Pracy Twórczej "Cyganeria" w Kudowie-Zdrój. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Elzbietą Ksepka- Solawą, prowadzącą Dom Pracy Twórczej.


Dnia 22-go października prowadząca przybliżyła uczestniczkom spotkania czym jest samobadanie, jak je wykonywać oraz dlaczego jest ono tak ważne. Poruszony został również temat noszenia dobrze dopasowanych biustonoszy, omówiona konstrukcja biustonoszy i ich rodzaje. Uczestniczki ćwiczyły na fantomie samobadanie piersi, podczas gdy Ela mówiła o ogromnym znaczeniu tej czynności i jego systematyczności. Wielokrotnie padały stwierdzenia, że ten element badania jest zaniedbywany przez kobiety. Podobnie jak usg i mammografia piersi. Wykładowczyni wspomagała się materiałami fundacji, oraz mówiła o przypominajce jaką może być BiustoApka lub Biustomydło.

Gośćmi spotkania były członkinie Polkowickiego Stowarzyszenia Amazonki. Panie opowiadały o swoich przeżyciach związanych z chorobą piersi i ich następstwach, o tym jak żyją i z czym borykają się na co dzień.

Finałem edukacyjnego spotkania były kobiece rozmowy przy ciastku, kawie i owocowej herbatce.

Warto wspomnieć, że Ela została uhonorowana przez jedną ze swoich klientek pseudonimem Cyckowa Czarodziejka. Ten jakże oryginalny i wymowny przydomek mówi o tym jak dużo biustopozytywnej wiedzy posiada nasza Wolontariuszka, i jak chętnie się nią dzieli. Cieszymy się, że mamy tak cudownych aktywistek w swoich szeregach i życzymy kolejnych udanych warsztatów.42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page