Biustoedukacja w Stargardzie

Zaktualizowano: 28 kwi 2023

Nie tylko Stanikowy Zawrót Głowy zaczął rok z przytupem. Pani Agnieszka Koszuta Twoja Brafitterka rozpoczęła swój rok trzema pogadankami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Stargardzie.

Pani Agnieszka pisze u siebie w social media:

"Nastolatki to taka grupa do, której mało kiedy kierowane są akcje czy też kampanie w temacie profilaktyki i raka piersi. W większości takie akcje kierowane są do kobiet starszych.

Dlatego jako wolontariuszka razem z fundacją Wsparcie na Starcie chcemy to zmienić.

Temat nowotworu piersi powinien być poruszany jak najwcześniej by w przyszłości te młode rozwijające się dziewczynki wyrosły na świadome kobiety, które będą wyposażone w odpowiednią i bardzo przydatną wiedzę, chroniącą ich przed chorobą."

Nasza wolontariuszka rozmawiała z dziewczynkami ze szkoły podstawowej, które uświadamiała w tematyce zdrowia piersi, samobadania oraz noszenia dobrze dopasowanego biustonosza. Młode kobiety były bardzo zadowolone ze spotkań, które poszerzyły ich wiedzę i świadomość. Cieszymy się, że nasi wolontariusze wraz z nowym rokiem zaczęli tak prężnie działać.