top of page
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • pgolebiewska

Edukacja prozdrowotna w Zambrowie

Miesiąc październik to okres wzmożonych działań naszych wolontariuszek. Prelekcje, spotkania, wykłady. Mówimy, edukujemy i pokazujemy. Jesteśmy w dużych i małych miastach, firmach czy stowarzyszeniach. Łączymy siły, by biustopozytywna wiedza szła w świat z wielkim rozgłosem. Tym razem było to możliwe dzięki pracy Katarzyny Demczuk, wolontariuszki z salonu Piersiówka w Zambrowie.


Pani Kasia we współpracy ze Stowarzyszeniem Amazonek w Zambrowie przygotowała spotkanie edukacyjne o tematyce zdrowotnej. Spotkanie było podzielone na dwa panele. Pierwszy zn ich przeznaczony był dla uczennic z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości oraz Zespołu Szkół numer 1 w Zambrowie. Nastolatki wraz z opiekunkami pilnie słuchały wykładu Pani Katarzyny na temat samobadania i dobrze dobranego biustonosza.


"Na drugim bloku, tym bardziej oficjalnym również wyświetliłam tę samą prezentacje przeznaczoną dla nastolatek, ponieważ uznałam, że większość ze słuchaczy są to mamy, babcie czy ciocie i również powinny znać punkt widzenia młodego pokolenia. Najbardziej zaskakujące było to, że żadna z młodych dziewcząt, zapytana, co by zrobiła kiedy podczas samobadania znalazłaby coś niepokojącego, nie odpowiedziała, że powiedziała by mamie czy komuś bliskiemu. Gdy tą samą informacje przekazałam na prezentacji dla dorosłych, zapadła cisza a niektórym z Pań zaszkliły się oczy, że być może ich córka czy wnuczka nie przyszła by do nich z tak ważną informacją. Dlatego też uważam spotkanie za sukces, dostałam po prezentacji wiele ciepłych słów oraz informacji, że to co powiedziałam było dla nich ważne." - Pisze Pani Kasia.


Słowa wolontariuszki poruszyły nas do głębi, bo pokazują jak ważny jest dialog wielopokoleniowy by jednoczyć siły w walce ze wspólnym wrogiem jakim jest nowotwór piersi.

Warto również wspomnieć, że spotkanie było połączone z równie istotnym tematem jak zdrowie psychiczne osób chorych i ich rodzin oraz wykładem pani dietetyk na temat odporności. Można było także skorzystać z indywidualnej konsultacji z psychologiem.Organizatorkom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych !


Zdjęcia autorstwa Katarzyny Demczuk.

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page