top of page
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • info125329

BIUSTOpozytywny Międzyleś

Zaktualizowano: 21 wrz 2023

Za chwilę rozpoczynamy nowy rok szkolny i po przerwie wakacyjnej wracamy do regularnej organizacji biustopogadanek w szkołach! Jeśli znasz miejsce, w którym powinna się odbyć taka pogadanka, to koniecznie daj nam znać🙋‍♀️🙋‍♀️


Dziś wspominamy jedno z takich spotkań, które przeprowadziła nasza wolontariuszka Monika z salonu brafittingowego @za_parawanem w Szkole Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Horsta w Międzylesiu dla dziewczynek z klas 5-8.


Podczas spotkania poruszyła takie tematy jak:


- budowa piersi

- kiedy samobadać piersi

- jakie zmiany w piersiach powinny niepokoić, a jakie są normalne

- jak zakładać biustonosz

- dlaczego dobrze dobrany biustonosz jest tak istotny i na co zwrócić uwagę przy jego doborze

- kiedy jaki biustonosz wybrać oraz jak o nie dbać.


😍Jak zawsze, dużym zainteresowaniem cieszył się nasz fantom imitujący piersi. Nastolatki uczą się na nim badać piersi, ale także mogą samodzielnie wykryć i rozpoznawać zmiany w fantomie. Jedna pierś była zdrowa, druga miała zmiany łagodne, a trzecia wykazywała zmiany nowotworowe złośliwe.


Dziękujemy naszej wolontariuszce Monice i salonowi @za_parawanem za aktywne działanie w szerzenie biustopozytywności i informacji o zdrowiu piersi wśród nastolatek! ❤️ Z opinii, jakie otrzymujemy po biustopogadankach wiemy, że jest to dla nich bardzo ważne.
20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page